Postenligaen 2011/12 En kort presentasjon!

 Vi presenterer ØIF Arendals motstandere før den nye sesongen kastes igang…

Skrevet av NTH

En ny sesong er like rundt hjørnet, og derfor tar vi en liten titt på ØIF Arendal sine motstandere i Postenligaen 2011/12:


Bækkelaget/Nordstrand (BSK/NIF)
Hjemmehall: Nordstrandshallen
Plassering ifjor: 8.plass
Trener: Dusan Poloz (ny)
Ny spillere: Martin Axelsson Clemons (Vålerenga), Steffen Wahlund (Fjellhammer), Petter Øverby (Elverum) , Anders Skiaker Myhra (Follo) og Jomar Johnseth. 



Drammen HK

Hjemmehall: Drammenshallen
Plassering ifjor: 3.plass
Trener: Geir Oustorp (ny)
Nye spillere: Sebastien Ehnevid (LIF Lindesberg), Torbjørn S Bergerud , Ole-Jacob Borch og Markus Aas Rafdal (tilgjengelige pga partnerklubb med St.Hallvard HK), Lars Erik Bjørnsen (Team Tvis Holstebro), Magnus Nørstebø (Fram Larvik), Steven Larsson (Oppsal), Jarle Mørk Pettersen (tilbake fra utlån til Sandefjord), Henrik Westgaard (Haslum), Trym G. Merg (Haslum), Henrik Klokkervold ( eget rekruttlag), og Andre Kolstad (Oppsal)
 


Elverum
Hjemmehall: Terningen Arena
Plassering ifjor: 2.plass
Trener: Christian Berge
Nye spillere: Christoffer Rambo (Cuatro Rayas BM Valladolid), Simen Kroken (LFH09), Odin Sundland (Strindheim) og Vegard B. Øyen


Fyllingen Bergen
Hjemmehall: Framohallen
Plassering i fjor: 5.plass
Trener: Anders Faltnes
Nye spillere: Daniel Bergquist (Sävehof, Sverige), Joakim Stenquist (Kroppskultur, Sverige), Filip Svele (Falk), Axel Foyn Bruun (Falk), Tore André Lunde (Viking Stavanger), Henrik Eidsvåg (Strindheim), Trym Bilov-Olsen (Runar), Alexander Mevatne (Bodø), Sindre Kvinge Kolseth og Erlend Vindenes (begge fra egen stall).


Haslum HK
Hjemmehall: Nadderudhallen
Plassering ifjor: 1.plass
Trener: Tom-Eirik Skarpsno
Nye spillere: Nicolay Hauge (Magdeburg), Alen Mistric (tilbake fra utlån til Tistedalen TIF), Migjen Hakaj (tilbake fra utlån til Nøtterøy), Håvard Johannesen (egen junioravdeling), Henrik Gigstad Fauske (egen junioravdeling) og Ken Marius Krabbe (Njård)

 
HK Herulf
 Moss

Hjemmehall: Mossehallen
Plassering ifjor: Opprykk fra 1.divisjon (2)
Trener: Andre Jauert
Nye spillere: Mihail Gorensek (Drott, Sverige), Tom Harald Granshagen (Haslum HK), Ronald Putans ( Bodø HK), Andrey Kuzmin (Latvia)


Nøtterøy Håndball
Hjemmehall: Nye Tønsberghallen
Plassering ifjor: Opprykk fra 1.divisjon (1)
Trener: Geir Erlandsen 
Nye spillere: Hreidar Gudmundsson, (TV Emsdetten, Tyskland). Vojtech Šik (Pilzen, Tsjekkia), Simen Fredriksen (BSK/NIF), Simen Holm (Drammen HK), Kristian Nordby (Fram Larvik) 


Oppsal Håndball
Hjemmehall: Oppsal Arena
Plassering ifjor: 10.plass (kvalifisering)
Trener: Anders Thomsen (ny)
Nye spillere: Fredrik Lundgren (Drammen), Erik Aarak(BSK/NIF), Eldin Hajdarevic (Kolbotn), Stian Gabrielsen (HK Herulf Moss), David Andersson (HK Malmø), Arya Talooki, Rune Røed Gauslå, Henrik Bielenberg, Martin Tønnesen, Mathias Ross og Chris Abolade (Alle egen junioravd.) 


Runar IL
Hjemmehall: Runarhallen
Plassering ifjor: 9.plass
Trener: Marinko Kurtovic
Nye spillere: Sinisa Mestric, Hans Christian Nazareno (egen stall), Renny Jørgensen(Sandefjord TIF), Sebastian Lindell, (Lugi), Kim Robin Jonassen (Tjølling), Tobias Rivesjö (Aranäs), Peder Trevland (Fram Larvik), Andre Christiansen (Tjølling), Kim Johansson (Lugi), Pål Henrik Fevang (egen stall), Gjermund Dale (Fjellhammer). 

 
Viking Håndball
Hjemmehall: Stavanger idrettshall
Plassering i fjor: 6.plass
Trener: Gunnar Blomback
Nye spillere: Robert Lechte (Melsungen, Tyskland), Håkon Følstad (Sverresborg), Vegard Samdahl (Wisla Plock, Polen), Thor Magnus Five (Sverresborg), Christoffer Østmo (Sverresborg) og Edwin Fjeldtvedt (Runar)


Follo HK
Hjemmehall: Follotrykk Arena (ny)
Plassering ifjor: 7.plass
Trener: Jan-Ivar Lorentsen
Nye spillere:

Kilde: //www.handball.no