
VINNERNE AV KITRON CHALLENGE ER KLARE
I de fem siste serierundene for ØIF Arendal hjemme i Sør Amfi har lag fra Kragerø til Grimstad konkurrert i å samle flest mulig publikummere til kamp. De som samlet flest får en premie på kr. 25 000,- til lagkassen, det laget som samlet nest flest får kr. 10 000,- og det skal trekkes en vinner blant de resterende som har samlet publikum, og de mottar kr. 5 000,-.
Gjennom en periode fra 9. februar og frem til 30. mars har altså lag og foreninger konkurrert i å samle flest mulig tilskuere på kamp. Alle lagene har fått sine personlige promokoder som de har delt med familie, venner og kjente og således fått folk på kamp for sin gruppe. Vår samarbeidspartner Kitron har gått inn med et beløp som gjør at vinnerlaget får et skikkelig påfyll i lagkassen.
BRUKBART OPPMØTE
Til at denne konkurransen arrangeres for første gang, er oppmøtet vinnerlaget har fått til ok. Med et snitt på litt over 40 tilskuere pr. kamp er dette ca. 2 personer pr. lagspiller pr. kamp. Selvsagt skulle ØIF Arendal som klubb ønsket at flere lag hadde stått enda mer på for å samle publikum, men dette var en test og testen står til godkjent. Dette betyr at vi tar med erfaringen videre og at det kanskje kommer en ny challenge allerede neste sesong. «Vi må nok se litt på reglementet og hvordan utforming og premiering skal skje, men det er helt klart at sesongens challenge er noe å bygge videre på», uttaler ØIF Arendal.
OG VINNEREN ER
Lagene som har tatt 1. og 2. plassen vil altså motta en sjekk på henholdsvis kr. 25 000,- og kr. 10 000,-. Sjekkene vil deles ut i pausen på første sluttspillkamp lørdag 12. april. Da håper ØIF Arendal at så mange fra vinnerlagene som mulig stiller opp og kommer på kamp. I tillegg vil ett av de andre lagene som har deltatt i konkurransen vinne en sjekk på kr. 5 000,-, denne sjekkes trekkes. Laget som vinner sjekken må ha en representant tilstede i hallen denne dagen, hvis ikke vil premien trekkes på nytt, helt til en av deltakerlagene har en representant til å motta premien. Så her er det bare for alle lagene som har deltatt å komme seg på kamp.
Vinneren av sjekken på kr. 25 000,- er Øyestad gutter 14, de har totalt samlet 216 tilskuere gjennom disse ukene. Laget som får andreplassen og sjekk på kr. 10 000,- er Øyestad gutter 2013, som klarte å samle 109 tilskuere. VI GRATULERER!!
Når det gjelder hvilket lag som får kr. 5 000,-, vil det bli foretatt en trekning der laget altså må ha minst en representant på tribunen under sluttspillkampen den 12. april. Lagene som er med i trekningen av den siste pengepremien som har samlet over 25 tilskuere totalt er, Trauma jenter 09, Øyestad gutter 15, Øyestad gutter 18, Kragerø 01, Sørfjell gutter 2010, Sørfjell gutter 12 og Grimstad gutter/jenter 2016. Alle disse lagene har en mulighet til å vinne kr. 5 000,-, men da må man ha en representant tilstede på trekningen den 12. april.