Øygarden før Folkets Kamp: – Det blir en skikkelig fighterkamp! – ØIF Arendal
06 April 2025

Øygarden før Folkets Kamp: – Det blir en skikkelig fighterkamp!

Tidligere i dag ble episode 2 av podcasten Stang Inn sluppet. Der tok programleder Oddvar Paulsen en prat med Kristiansand-spiller Henrik Øygarden, som ser frem til både NM-kamp mot Drammen og det kommende Sørlandsderbyet mot ØIF Arendal.

– Det blir først og fremst en kjempegøy kamp. Det ser ut til å komme mange i hallen, og vi gleder oss veldig, forteller Øygarden.

Henrik Øygarden i duell mot Adrian Hesslekrans i Aquarama. Foto: Helge N. Olsen

Han beskriver motstanderen som et ungt og nytt lag, men understreker at Kristiansand må holde fokus på egne styrker:
– ØIF Arendal er et ungt lag og litt nytt lag med nye spillere, sånn som oss. Men vi skal bare spille vårt spill og gjøre det vi er gode på.

Kristiansand spiller altså først en tøff NM-kamp mot Drammen, før de tar imot Arendal til det som er døpt Folkets Kamp. På spørsmål om en slik oppladning kan prege laget inn mot derbyet, svarer Øygarden:
– Ja, det har jo litt å si. Men samtidig, når det er et derby med masse folk og sånne rammer, så gir det oss energi og adrenalin. Det blir mye trøkk uansett – en skikkelig fighterkamp.

I episoden deler Øygarden også sine tanker om hvordan det føles å møte gamleklubben som Arendalitt i Kristiansand-drakt. For dette er ikke et helt vanlig Sørlandsderby:
– Det er Folkets Kamp. En håndballfest. Og alt ligger til rette for tidenes Sørlandsderby. Hør hele episoden på Spotify!